Inne

Rehabilitacja Warszawa

Rehabilitacja dla osób z Alzheimerem i demencją

W jaki sposób osoba z chorobą Alzheimera lub demencją może skorzystać z rehabilitacji, gdy nie rozpoznaje rodziny lub miejsc, które powinny być jej znane? To bardzo częste pytanie zadawane w ośrodkach rehabilitacji w Warszawie. Fizjoterapia, rehabilitacja, usługi patologii mowy i języka mogą być korzystne dla osoby cierpiącej na demencję, a także dla ich rodziny i opiekunów na różnych etapach choroby Alzheimera lub demencji.

Na wczesnym etapie rehabilitacja może pomóc w tym, aby osoba starsza pozostała jak najdłużej w dobrej formie fizycznej. Fizjoterapia z opieką nad otępieniem polega na poprawie równowagi, siły mięśniowej, mobilności oraz zapewnia kontrolę bólu. Kolejnym celem rehabilitacji jest zapobieganie upadkom. Ludzie cierpiący na chorobę Alzheimera lub demencję są bardziej narażeni na upadki i problemy z poruszaniem z powodu osłabienia mięśni, innych upadków, chodu, deficytów równowagi i zaburzeń poznawczych. Bezpieczna aktywność fizyczna, w tym rehabilitacja, zachowa siłę, równowagę, zdolność chodzenia i wchodzenia lub wychodzenia z krzesła czy też samochodu.

Rehabilitant pomoże Ci w zmianie i poprawie blistkiego środowiska, aby poprawić funkcjonowanie i bezpieczeństwo. Zmiany środowiskowe, takie jak dodanie znaków na drzwiach do łazienki i szuflady do etykietowania skarpet i koszul, mogą umożliwić osobie z demencją funkcjonowanie na jak najwyższym poziomie tak długo, jak to możliwe.

W fazie zaawansowania choroby Alzheimera i demencji występują najczęściej podczas kąpieli, toalety, ubierania się i jedzenia. Rehabilitant może zapewnić instrukcje dotyczące bezpiecznego wykonywania codziennych zadań przy minimalnym obciążeniu. Nawet jeśli wierzysz, że masz teraz ograniczoną zdolność uczenia się nowych rzeczy, terapia zajęciowa może być pomocna.

Rehabilitacja może ocenić zdolność do bezpiecznego chodzenia, ryzyko upadków i inne zadania funkcjonalne. Terapeuta opracuje program leczenia, w tym ćwiczenia, w celu utrzymania aktualnych umiejętności danej osoby, co również ma wpływ na zmniejszenie obciążenia podczas opieki nad chorym na Alzheimera. Osoba nie musi pamiętać o zaangażowaniu się w program ćwiczeń, aby czerpać korzyści z ćwiczeń – po prostu musi brać w nich udział.

Na późniejszych etapach rozwoju choroby ponownie zmienia się rola rehabilitacji. Terapeuci rehabilitacji mogą polecić i pomóc w uzyskaniu niestandardowego wózka inwalidzkiego, aby zmaksymalizować komfort i funkcję siedzenia. Wykwalifikowani terapeuci mogą również pomóc w zapobieganiu skurczom mięśni i stawom oraz w radzeniu sobie z nimi, a także przeszkolić w zakresie ogólnej opieki nad członkiem rodziny na zaawansowanym etapie, w tym właściwego karmienia.

Rehabilitacja Warszawa

Specjaliści mowy mają pierwszorzędną rolę w ocenie, diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń związanych z otępieniem. Specjaliści ci mogą również ocenić zdolności poznawcze i komunikacyjne danej osoby i zalecić strategie pomocne w radzeniu sobie z trudnościami. Rehabilitacja w Warszawie ma wiele do zaoferowania..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top