Inne

Jak wybrać stomatologa?

Wybór stomatologa, któremu można zaufać, nigdy nie jest zadaniem łatwym i prostym. Podstawowa trudność polega na szerokiej i zróżnicowanej ofercie, połączonej z dużą możliwością natrafienia na nieprofesjonalnego lub nieodpowiednio wyszkolonego lekarza.

Nie trzeba dodawać, że wybór niewłaściwego dentysty z pewnością prowadzi do nieprzyjemnych doświadczeń, ale także do niepotrzebnego wydania pieniędzy.

Strach, który od zawsze unosił się wokół postaci stomatologa, jest nieustannie podsycany przez historie ludzi, którzy byli usatysfakcjonowani z wizyty, a nawet doświadczyli jej złych konsekwencji.

Porady dotyczące znalezienia właściwego dentysty.

Aby uniknąć nieprzyjemnych niedogodności, przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego stomatologa, który zaspokoi wszystkie Twoich potrzeb. Niestety szukając stomatologa w Warszawie, nie wystarczy wygooglować frazy „Dentysta Praga”. Kiedy wybierzesz pierwszego lepszego stomatologa, możesz nie trafić na wykwalifikowanego specjalistę.

Kiedy masz zamiar zdecydować, komu powierzyć piękno swojego uśmiechu, nie zapomnij:

  1. Zwróć się do wykwalifikowanego specjalisty. Kompetencje i profesjonalizm to najważniejszy wymóg.

Nawet jeśli chodzi o najprostsze wypełnienie zęba, dobrze jest zwrócić się do wykwalifikowanego specjalisty. Jeśli mamy do czynienia z poważniejszymi problemami, kiedy zwrócimy się do niewłaściwej osoby, ryzykujemy, że wydamy pieniądze i nie rozwiążemy, lub co gorsza, pogorszymy sytuację.

  1. Analiza otoczenia. Musi być przyjazne i higieniczne.

Wygląd nie gwarantuje i nie świadczy o jakości usługi, choć może być przydatną wskazówką o braku powagi fachowca.

Czyste i wygodne poczekalnie oraz wyposażenie, nadające się do użytku, są oczywiście lepsze niż brudne pomieszczenia, które z pewnością nie świadczą o profesjonalizmie. Nawet sprzęt dostępny w gabinecie i użyte materiały teoretycznie mogłyby być wskaźnikiem jakości usługi. Mamy jednak świadomość, że ocena wyposażenia, dla kogoś, kto nie jest specjalistą, nie jest łatwym zadaniem. Warto jednak zapoznać się z opiniami innych pacjentów i wyciągnąć z nich własne wnioski.

  1. Informacja i dialog.

Ty też na pewno chcesz mieć lekarza, który prosto i jasno mówi o zdrowiu Twoich zębów oraz o tym, co planuje zrobić i dlaczego, o ryzyku i możliwych konsekwencjach, jednocześnie szanując Twoją autonomię wyboru. Poszukaj stomatologa, który pyta i informuje o stanie zdrowia i codziennej higienie jamy ustnej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top