Wkładki

Czym są wkładki ortopedyczne?

Wkładki ortopedyczne to wkładki do butów, które mogą pomóc zapewnić przyczepność, naturalne wsparcie łuku i zwiększoną stabilność stopy. Te wkładki są przeznaczone do wkładania w tylną część buta. Zazwyczaj są wykonane z miękkiej skóry, tkaniny lub tworzywa sztucznego. Dostępne są trzy rodzaje wkładek:

Mogą być stosowane w leczeniu płaskostopia i innych wad stóp, takich jak młotek.

Pacjenci cierpiący na wysokie obcasy często korzystają z wkładek ortopedycznych. Dla osób z płaskostopiem korzystne jest również posiadanie wkładek wspierających łuk stopy. Mogą również zapewnić komfort osobom z zapaleniem stawów lub chorym na podwichnięcie rzepki. Wyjmowane wkładki, zwykle określane jako wkładka, podeszwa wewnętrzna lub zewnętrzna lub wkładka pod piętę, spełniają różne funkcje, takie jak komfort, codzienne noszenie, uniesienie pięty, podparcie łuku stopy i leczenie zapalenia powięzi podeszwy.

W celu ustalenia prawidłowego rodzaju wkładek ortopedycznych, których możesz potrzebować, należy skonsultować się z podologiem. Podiatra zbada twoją stopę i przepisze odpowiedni rodzaj buta, którego możesz potrzebować. Lekarz zazwyczaj poprosi Cię o przyniesienie aktualnego obuwia, aby mógł dokonać pomiarów i zamówić niestandardowe wkładki, które będą odpowiednio dopasowane. Może również poprosić Cię o kilka rzeczy, takich jak informacje o Twojej historii medycznej i butach, które obecnie nosisz.

Jeśli nie czujesz się komfortowo zamawiając wkładki ortopedyczne przez Internet, nadal możesz je zdobyć, umieszczając je w telefonie i rozmawiając bezpośrednio z przedstawicielem handlowym. W ten sposób będziesz sam na sam z profesjonalistą, który może pomóc poprawić Twoje zdrowie i komfort. W wielu przypadkach sprzedawca będzie mógł polecić wkładkę do butów. Jeśli sprzedaż nie obejmuje wkładki do butów, nadal możesz kupić ją u sprzedawcy.

Niektóre z czynników, które lekarz bierze pod uwagę przy przepisywaniu niestandardowych ortezy, obejmują czas noszenia standardowych butów, problemy z pronacją i nacisk na każdą stopę. Dla osób z wysokimi łukami, zaleceniem dla niestandardowych ortezy jest zwykle zintegrowana wkładka, która zapewnia większą stabilność między łukiem a bokiem stopy. Jeśli cierpisz na odciski i modzele, możesz wybrać niestandardowe wkładki, które zapewniają dodatkową ochronę. Niektórzy lekarze zalecają również wyjmowane wkładki do butów, co pozwoli na wymianę wkładki na inny model, który nie podrażnia skóry wokół odcisków i pięt.

Twój lekarz lub specjalista może również zasugerować wkładki ortopedyczne, które korygują problemy z płaskostopiem.

Jeśli masz płaskostopie, chodzenie bez ciągłego szarpania może być trudne. To ciągłe szarpanie może prowadzić do odleżyn w okolicy pięty. Jeśli Twój łuk jest przyczyną problemu, wkładki ortopedyczne mogą zmniejszyć napięcie w łuku i pomóc Ci wygodnie chodzić. Ułatwiają również utrzymanie fałdu łukowego w pozycji stojącej.

Niestandardowe wkładki ortopedyczne mogą być również używane do leczenia wad stóp, które mogą być spowodowane płaskostopiem lub innymi deformacjami stopy. Kiedy rodzi się dziecko z wadą wrodzoną, może to być bolesne dla dziecka i dla rodziców. Jednak nie ma opcji na operację. Jednak w niektórych sytuacjach operacja może skorygować deformację stopy i przynieść ulgę w bólu. W takich przypadkach wkładki zaprojektowane na zamówienie mogą zapewnić komfort i stabilność potrzebną dziecku przy wstawaniu i chodzeniu.

Ogólnie rzecz biorąc, wkładki ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby zapewnić odpowiednie ustawienie stopy, aby pomóc w chodzeniu i staniu. Jeśli wkładki ortezy nie korygują płaskiej stopy lub jeśli cierpisz na nieprawidłowości w stopie, może być konieczne użycie niestandardowych ortezy wykonanych w celu rozwiązania problemów. Mimo że zostały zaprojektowane w celu rozwiązania problemów, mogą wystąpić sytuacje, w których wkładki ortotyczne nie działają prawidłowo. W takich przypadkach ważne jest, aby porozmawiać z podologiem lub innymi specjalistami od pielęgnacji stóp, aby sprawdzić, czy istnieje inne rozwiązanie problemu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top