Inne

Chirurgia ręki

Po poradę chirurga najczęściej udajemy się w przypadku urazów, ale jego pomoc może być nieoceniona także w przypadku wielu innych schorzeń, zwłaszcza jeśli mówimy o chirurgii ręki. Przy jakich dolegliwościach można uzyskać u niego pomoc, wyjaśniamy.

Czym jest chirurgia ręki?

Ręka ludzka to bardzo skomplikowany układ mięśni, kości i stawów. Właśnie dlatego wielu chirurgów wyspecjalizowało się właśnie w operowaniu tej kończyny. Mówimy tu zarówno o leczeniu różnego rodzaju urazów powstałych w wyniku wypadków czy kontuzji, jak i leczeniu zwyrodnień czy innych chorób.

Kiedy warto skorzystać z porady u chirurga ręki?

Dość oczywiste wydaje się, że chirurg ręki pomoże nam w takich podstawowych urazach jak złamania, zwichnięcia czy uszkodzenia ścięgien lub torebek stawowych. Warto jednak pamiętać o wielu innych schorzeniach, które mogą sprawiać nam ból, lub ograniczać sprawność rąk.

Do jednej z coraz częściej występujących dolegliwości, którymi zajmuje się chirurgia ręki, jest tak zwany zespół cieśni nadgarstka, czyli drętwienie rąk związane z uciskiem na nerw pośrodkowy w kanale nadgarstka. Nie jest to schorzenie nowe, ale jednym z czynników wywołujących to schorzenie jest długotrwałe pisanie na klawiaturze, co przy szerzącej się informatyzacji powoduje częstsze występowanie tej dolegliwości.

Z zabiegów chirurgii ręki warto też skorzystać przy takich dolegliwościach jak łokieć tenisisty, uszkodzeniach nerwów, różnego rodzaju przykurczach w obrębie ręki i dłoni podobnie jak i w przypadku różnego rodzaju zmian zwyrodnieniowych.

Na czym polega leczenie rąk u chirurga?

Chirurg ręki każdorazowo wykonuje szerokie rozpoznanie dolegliwości z jakimi do niego trafiamy. Przeanalizuje on zarówno nasze objawy, jak i codzienne rutyny, no na wiele dolegliwości w obrębie rąk może wpływać rodzaj wykonywanej pracy czy uprawiane dyscypliny sportu. Oprócz wywiadu podczas wizyty prawdopodobnie zostanie wykonane badanie USG, a w razie potrzeby może być także zlecone badanie RTG.

Dopiero po szczegółowej analizie stanu zdrowia chirurg zaproponuje odpowiedni zabieg, odpowiedni do zdiagnozowanej dolegliwości. Warto więc wybrać dobrego, doświadczonego chirurga, a takiego znajdziemy w Gdańsku w HANDPROJECT Clinic (chirurgrekigdansk.pl).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top